نرم‌افزار Snapchat

نرم‌افزار Snapchat و دلایل محبوبیت آن

تمامی کارشناسان فعال در حوزه‌های نرم‌افزاری معتقدند که نرم‌افزار Snapchat به راحتی می‌تواند محیطی مناسب برای حفظ روابط با دوستان نزدیک را فراهم نماید بدون اینکه بخواهد زیاد خودش را به آب و آتش بزند.

بررسی محبوبیت نرم‌افزار Snapchat

آنها بر این باورند که که مردم به دنبال پلتفرم‌های اجتماعی اعتیادآوری هستند که بتوانند به وسیله آن پست‌های کوتاه و سریعی را منتشر کنند. از نرم‌افزار Snapchat می‌توان به عنوان یکی از بهترین روش‌های ارتباطی در بین تمامی نرم‌افزارهای موجود نام برد. اما محققان دریافتند که دلیل علاقه و محبوبیت نرم‌افزار Snapchat تنها سادگی آن نبوده و پارامترهای مهم‌تری در این موضوع اثر گذاشته‌اند.

نرم‌افزار Snapchat

J J Delacruz ، دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی تگزاس واقع در ایالات متحده آمریکا در رابطه با نرم افزار Snapchat بیان کرده که مردم به دلیل نیازهایی که به سرگرمی دارند، به سوی Snapchat کشیده خواهند شد.

Delacruz گفته این نرم‌افزار سبب شده تا کسانی که با اینگونه فضاهای ارتباطی میانه خوبی ندارند به تدریج مجاب شوند که خودشان را حتی شده برای یکبار وارد این عرصه کنند. در عین‌حال افرادی نیز هستند که به نرم‌افزار Snapchat اعتیاد بسیار شدیدی دارند.

سادگی نرم‌افزار Snapchat

نرم‌افزار Snapchat به دلیل سادگی که در ساخت دارد می‌تواند مکان مناسبی برای ارتباط بین دو شخص که نسبت به این فضاها شک و تردیدی دارند، باشد اما باید بسیار مواظب باشید؛ زیرا به دلیل اینکه پست گذاشتن در آن بیشتر از چند ثانیه طول نخواهد کشید؛ بسیار اعتیادآور خواهد بود.

در رابطه با اعتیادآور بودن نرم‌افزار همین بس که Narissra Punyanunt-Carter دانشیار دانشکده فنی تگزاس بیان داشته که مردم همواره در حال استفاده از نرم‌افزار Snapchat هستند.

نرم‌افزار Snapchat

Narissra Punyanunt-Carter همچنین اظهار داشته که این نرم‌افزار بسیار متفاوت‌تر از رسانه‌های سنتی اجتماعی است؛ زیرا فقط 10 ثانیه و یا کمتر برای ایجاد یک پست زمان نیاز دارید و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن بوده و اگر خودم با دوستان زیادی در ارتباط باشم؛ برای دیدن پست‌هایشان زمان زیادی را نیاز ندارم.

کارشناسان و نحوه به دست آوردن اطلاعات

کارشناسان برای بررسی‌های بیشتر این نرم‌افزار دانشجویانی را که از آن استفاده می‌کردند را استخدام کرده و شروع به جمع‌آوری اطلاعات کردند. یکی دیگر از مسائل مهم و مدنظر کارشناسان دلایل و ویژگی‌های شخصیتی افرادیست که از نرم‌افزار Snapchat استفاده می‌نمایند.

جالب است بدانید که کارشناسان، دانشجویان را در بین گروه‌های مختلف مرد و زن انتخاب کرده‌اند. یکی دیگر از دلایلی که سبب جذابیت این نرم‌افزار گشته؛ کوتاه بودن پست‌های مربوطه و طولانی نبودن مراحل انجام کار است.

نرم‌افزار Snapchat

Delacruz بیان داشته که Snapchat پلت‌فرم اجتماعی خوبی برای ایجاد یک رابطه نخواهد بود. اما یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در خصوص این نرم‌افزار تغییرات زودهنگام و بسیار سریعی است که نسبت به فیسبوک و Instagram انجام می‌دهد، به عنوان مثال یکی از این تغییرات؛ ایجاد فیلترهایی است که دیگر پلتفرم‌ها نیز آن را انجام دادند.

آیا شما نیز از نرم‌افزار Snapchat استفاده می‌نمایید؟ آن را چگونه ارزیابی کردید؟

Source: Gadgetsnow

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code